فعالیت 16 قفس پرورش ماهی در گیلان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به فعالیت ۱۶ قفس پرورش ماهی در استان گفت: تلاش می‌کنیم رقم تولید ماهی تا سال آینده به ۲ هزار و ۵۰۰ تن برسد.

عظیم مدبری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با اعلام اینکه در حال حاضر 16 قفس در دو ناحیه استان گیلان واقع در مناطق جفرود و کیاشهر با ظرفیت هزار تن فعالیت می‌کنند اظهار داشت: تلاش می‌کنیم رقم تولید ماهی در پروژه‌های ماهی در قفس استان گیلان را تا سال آینده به 2 هزار و 500 تن برسانیم.

مدیرکل شیلات گیلان از پرورش 130 تن ماهی در 16 قفس ایجاد شده جفرود و کیاشهر خبر داد و با بیان اینکه این آمار با یک برنامه‌ریزی مدون قابل ارتقاء است عنوان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده طرح پرورش ماهی در قفس در 12 ناحیه دریایی گیلان با ظرفیت پرورش سالیانه 75 هزارتن ماهی قزل‌آلا قابل اجرا است.

مدبری پتانسیل‌های شیلات استان گیلان در حوزه آبزی‌پروری را برشمرد و با تأکید بر اینکه یکی از این ظرفیت‌ها در حوزه بازسازی ذخایر ماهیان وجود دارد تصریح کرد: صید و صیادی و حفاظت از منابع آبزیان در گیلان از جمله مواردی است که شیلات به آن توجه دارد و لازم است نمایندگان استان در مجلس نیز از این مجموعه حمایت کنند.

وی شیلات استان گیلان را یکی از باسابقه‌ترین ادارات در سطح استانی و ملی که وظیفه حفظ ذخایر دریای خزر و امنیت غذایی را برای نسل‌های آینده عهده‌دار است تلقی کرد و گفت: طبق آمار، سال گذشته 51 هزار و 129 تن ماهی پرورشی، 5 هزار و 988 تن ماهی سردابی و 633 تن ماهی خاویاری در گیلان تولید شد.

مدبری استفاده از سازه‌های جدید شامل سازه‌های پیش ساخته و پرورش ماهی در قفس دریایی را از دیگر شاخصه‌های مهم تولید در بخش آبزیان اعلام کرد و بیان داشت: مجموعه شیلات استان گیلان در سال 99 و با توجه به شعار جهش تولید که توسط مقام معظم رهبری اعلام شد برای تحقق این هدف برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است.

مدیرکل شیلات گیلان ماهی‌دار کردن آب بندان‌های مستعد استان و استفاده بهینه و چند منظوره از آن‌ها را یکی از برنامه‌های محوری شیلات گیلان برای تحقق شعار جهش تولید دانست و گفت: ماهی‌دار کردن تالاب انزلی، صادرات آبزیان و توسعه پرورش ماهیان خاویاری در اراضی ساحلی از دیگر برنامه‌های شیلات گیلان است.

مدبری توسعه پرورش ماهی قفس دریایی در کنار اصلاح و بهبود روش‌های پرورش آبزیان را از دیگر اولویت‌های کاری شیلات استان گیلان در سال جهش تولید تلقی کرد و اظهار داشت: طرح‌ها و پروژه‌های شیلاتی یکی از مزیت‌های عمده گیلان به‌شمار می‌روند که نقش بسیار تعیین کننده در توسعه اقتصادی استان برعهده دارند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی