زمان صید ماهی از سد شیرین دره به بعد از پایان تخم ریزی موکول شد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

زمان صید ماهی از سد شیرین دره به بعد از پایان تخم ریزی موکول شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: زمان صید ماهی از سد شیرین دره در شهرستان مانه و سملقان به بعد از پایان زمان تخم ریزی موکول شد.

سید عقیل مرتضوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه قرار بر این بود تا مجوز صید برداشت ماهی از سد شیرین دره از سوی اداره کل محیط زیست استان صادر شود، اظهارکرد: از سوی اداره کل محیط زیست اعلام شده که زمان تخم ریزی ماهی ها فرا رسیده و مجوزهای لازم بعد از اتمام زمان تخم ریزی صادر خواهد شد.

 به گفته وی زمان تخم ریزی ماهی ها از اواسط اسفندماه آغاز می شود و تا دو تا سه ماه ادامه خواهد داشت.

گفتنی است مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی چندی پیش در گفت و گو با ایسنا، از اخذ موافقت برای برداشت پنج تن ماهی طی یک دوره از سد شیرین دره در شهرستان مانه و سملقان به منظور افزایش کیفیت آب خبر داده بود.

وی با اشاره به اینکه این شرکت حدود یک سالی بود که به دنبال اخذ موافقت و مجوز برای صید ماهی از این سد بوده است، گفت: طی چند روز گذشته جلسه ای با حضور تعدادی از مسئولان استانی و نماینده سازمان حفاظت محیط زیست برگزار و در این جلسه موافقت ها برای انجام این کار اخذ شد.

وی افزود: هنوز تاریخ صید ماهی مشخص نشده است و مجوزهای لازم برای انجام این کار نیز باید از سوی اداره کل محیط زیست استان صادر شود.

مرتضوی با اشاره به اینکه در کشور سدها بعد از ساخت به خصوص آن هایی که ماهیت تامین آب شرب دارند، یک سری مطالعات بر روی کیفیت آب انجام می شود، ادامه داد: کیفیت آب در سد شیرین دره بالا است اما آب گوارایی نیست و بنا به گفته تعدادی از شهروندان بوی ماهی می دهد.

وی تصریح کرد: در نتیجه این شرکت انجام چندین پروژه همچون اجرای طرح های آبخیزداری، برداشت رسوب از مخزن سد را در دستور کار خود قرار داده و علاوه بر آن به دنبال اجرای کاهش تراکم آبزیان در سد بوده که موافقت آن را نیز برای اجرا اخذ کرده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود که بیش از ۱۰۰ تن ماهی در مخزن سد شیرین دره وجود داشته باشد که در دوره اول مجوز برای برداشت پنج تن صادر می شود و برای برداشت در مراحل بعدی، باید مطالعات لازم صورت گیرد.

به گفته وی ماهی های خیلی بزرگ از این سد برداشت خواهد شد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی