ممنوعیت صید تا پایان زمان فاصله گذاری اجتماعی ادامه دارد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 در پی تعطیلی صیادی در بندر هندیجان تعدادی از لنج‌های غیر بومی وارد آب‌های ساحلی هندیجان شدند که موجب اعتراض صیادان هندیجان قرار گرفت.

در پی تعطیلی همه فعالیت های صیادی در هندیجان به‌ منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی صیادان شورای تأمین این شهرستان تصمیم به ممنوعیت صیادی گرفت که این اقدام مورد پذیرش جامعه صیادی هندیجان قرار گرفت.

این موضوع سبب اعتراض و صیادان هندیجان شد که چرا باید صیادی برای مردم هندیجان تعطیل باشد اما صیادان شهرها و استان‌های هم‌جوار آزاد باشند و وارد صیدگاه‌های ما شده و صیدهای ما را صید می‌کنند.

فلامرز مزارعی رئیس اداره شیلات هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در پی شیوع بیماری کرونا در کشور و در جهت مقابله همه ‌جانبه با این ویروس خطرناک مجموعه مدیریت شهرستان و شورای تأمین طرح ممنوعیت صیادی را تصویب و برای اجرا به اداره شیلات ابلاغ کرد. ما از شروع این طرح هیچ‌گونه مجوز صید صادر نکردیم.

وی افزود: متأسفانه برخی لنج‌های شهرهای اطراف وارد محدود دریایی و ساحلی بندر هندیجان شده و آبزیان منطقه را صید می‌کردند که موجب اعتراض صیادان قرار گرفت ما ضمن پیگیری موضوع به واحد حراست آبزیان دستور پیگیری و برخورد با متخلفان را صادر کردیم.

رئیس اداره شیلات هندیجان بیان کرد: حراست آبزیان هندیجان وارد منطقه بندر بحرکان شده و با مشاهده تخلفات 5 فروند لنج صیادی غیربومی را توقیف و ضمن تشکیل پرونده تخلف ادوات آن‌ها را مصادره و تا بازگشایی دادگستری پرونده متخلفان را تحویل مقامات قضایی می‌دهند.

وی گفت: ضمن تشکر از صیادان عزیز هندیجانی که به نحو مطلوب با ما در ممنوعیت هرگونه صیادی همکاری کرده و در خانه‌ها ماندگار شدند تا بتوان زنجیره ویروس خطرناک کرونا قطع شود به آن‌ها اطمینان می‌دهیم از سواحل و صیدگاه‌های هندیجان مواظبت و حراست ‌کنیم.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی