چالش‌های آبزی‌پروران در سال ۹۹

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

حسن آقازاده رئیس اتحادیه پرورش دهندگان ماهی‌های گرمابی گفت وگو خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص وضعیت تولید ماهی در سال ۹۸ اظهار کرد: بارش باران در افزایش میزان تولید بستگی دارد و در سال ۹۸ به دلیل افزایش میزان بارش نسبت به سال‌های گذشته تولید ماهی‌های گرمابی نیز افزایش داشته است.

وی افزود: در سال ۹۸ قیمت نهاده‌ها افزایش زیادی داشت و همین موضوع هزینه تولید را افزایش و قیمت نهایی ماهی را بالا برد، اما از لحاظ تامین نهاده‌ها مشکلی مواجه نشدیم.

رئیس اتحادیه پرورش دهندگان ماهی‌های گرمابی بیان کرد: صادرات ماهی در سال ۹۸ با مشکلاتی مواجه شده بود که همین مشکلات باعث شده اند تا آمار نهایی صادرات نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: در ۹ ماه ابتدایی سال ۹۸ میزان صادرات ماهی گرمابی به ۶ هزار تومان رسید و تا پایان سال با بررسی آمار‌ها بینی می‌شود که این میزان به ۱۰ هزار تومان برسد.

آقا زاده ادامه داد: ماهی‌های گرمابی چهار نوع ماهی و زیرمجموعه‌های آن‌ها هستند که هر چهار نوع به صورت همزمان در استخر‌ها پرورش داده می‌شود ازجمله ماهی‌های گرمابی می‌توان به کپور و آمور اشاره کرد.

وی تصریح کرد: بیشتر تولیدات ماهی در مناطق مرزی و در بستر رودخانه‌های این مناطق انجام می‌گیرد که اخیراً پرورش دهندگان با یک قانون جدید و ناعادلانه مواجه شده اند که وزارت نیرو و مرزبانی‌ها اجازه پرورش ماهی در بستر رود‌های مرزی ایران نمی‌دهند.

رئیس اتحادیه پرورش دهندگان ماهی‌های گرمابی امیدواریم هر چه سریعتر پیگیری‌های دولت و بخش قضایی، این مشکل پرورش‌دهندگان برطرف شود و با خیال آسوده به انجام امورات تولیدی خود برسند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی