قصور شیلات و محیط زیست در مساله ترال

چراغ قرمز هشدار برای صید غیرقانونی در آب‌های جنوب کشور روشن شده است. خبرهای رسیده نشان می‌دهد 120کشتی‌ با ملیت‌های مختلف که روند مجوزگیری آنها سال گذشته در وزارت جهادکشاورزی و شیلات صورت گرفت درحال کف‌روبی خلیج‌فارس و دریای عمان هستند.

به نقل از روزنامه همشهری ،گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس...

مطالعه بیشتر...

فاجعه زیست محیطی در سوادکوه

صبح امروز در فضای مجازی ویدیویی مبنی بر تلف شدن ۲۴ هزار قطعه ماهی در سوادکوه بر اثر آلودگی ناشی از پساب یک شرکت دست به دست شد.

موضوعی که محمدعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تایید این موضوع، اظهار کرد: این کارخانه در زمینه تولید پیچ فعالیت در شهرک...

مطالعه بیشتر...

صدای کارآفرین نمونه از اعماق دریا

 پرورش دهنده جوان نمونه مازندرانی ماهی در قفس، از مسؤولان می‌خواهد برای بازار فروش فکری کنند تا بتواند در شغلی که به آن علاقه دارد موفق بوده و دغدغه فروش محصول خود را نداشته باشد.

پرورش ماهی همچون هر حرفه دیگری نیاز به تخصص، مهارت و دانش کافی دارد، نگهداری و پرورش ماهی در قفس بحث جدیدی...

مطالعه بیشتر...

تحول اقتصادی شمال با توسعه آبزی‌پروری

ارزآوری بالای آبزی‌پروری و نقش آن در اشتغال و امنیت غذایی سبب شده که طی سال‌های اخیر تأکید زیادی بر رونق و توسعه آن شود. تا جایی که رویکرد شیلات کشور از صیادی به سمت آبزی‌پروری در حال تغییر است. طبق برنامه ششم توسعه، توان تولید آبزیان در کشور باید تا پایان این برنامه به 810 هزار تن در سال برسد،...

مطالعه بیشتر...