IMAGE

قصور شیلات و محیط زیست در مساله ترال...

چراغ قرمز هشدار برای صید غیرقانونی در آب‌های جنوب کشور روشن شده است. خبرهای رسیده نشان می‌دهد 120کشتی‌ با ملیت‌های مختلف که روند مجوزگیری آنها سال گذشته در وزارت جهادکشاورزی و شیلات صورت گرفت درحال کف...

IMAGE

فاجعه زیست محیطی در سوادکوه

صبح امروز در فضای مجازی ویدیویی مبنی بر تلف شدن ۲۴ هزار قطعه ماهی در سوادکوه بر اثر آلودگی ناشی از پساب یک شرکت دست به دست شد. موضوعی که محمدعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در گفت...

IMAGE

صدای کارآفرین نمونه از اعماق دریا...

 پرورش دهنده جوان نمونه مازندرانی ماهی در قفس، از مسؤولان می‌خواهد برای بازار فروش فکری کنند تا بتواند در شغلی که به آن علاقه دارد موفق بوده و دغدغه فروش محصول خود را نداشته باشد. پرورش ماهی همچون هر ...

IMAGE

تحول اقتصادی شمال با توسعه آبزی‌پروری...

ارزآوری بالای آبزی‌پروری و نقش آن در اشتغال و امنیت غذایی سبب شده که طی سال‌های اخیر تأکید زیادی بر رونق و توسعه آن شود. تا جایی که رویکرد شیلات کشور از صیادی به سمت آبزی‌پروری در حال تغییر است. طبق ب...

IMAGE

چالش‌های تامین خوراک دام و بچه ماهی...

بسیاری از فعالان عرصه آبزی پروری معتقدند که خرید حمایتی محصولات پرورش ماهی در دریا می‌تواند پرورش دهندگانی را که به دلیل شیوع کرونا متحمل ضرر و زیان شده‌اند، به شرایط پایدار برساند و به حفظ کسب و کار ...

درباره

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 سلام

به وب سایت خبری و اطلاعاتی علوم شیلاتی، فیشری، خوش آمدید

• معرفی سایت فیشری:

وب سایت فیشری، یکی از فعال‌ترین سایت‌های عضو گروه سایت‌های فیش‌بیس ایران (fishbase.ir) و  وظیفه آن اطلاع رسانی، اخبار و آموزش درباره علوم دریایی و شیلات است. این سایت فعالیت خود را از اسفندماه سال 1390 آغاز نمود و در شهریور 1393 بعد از حدود 2.5 سال فعالیت آزمایشی و رفع خطا، بصورت رسمی با سورس متفاوت آغاز به کار کرد.

• چه مطالبی در این سایت منتشر میشود؟

- مطالب اختصاصی منتشر شده در نشریه الکترونیک گروه سایت‌های فیش‌بیس ایران: برای کسانی که به نشریه الکترونیک فیش‌بیس دسترسی نداشته‌اند یا مقالاتی که به دلایل محدودیت‌ها، در خود نشریه امکان منتشر کردن همه آن نیست.

- اخبار حائز اهمیت در مورد رویدادهای شیلاتی کشور: تلاش می‌شود اخباری که جنبه تبلیغاتی داشته و یا مرتبط با "وعده" های آینده هست، منتشر نگردند و تنها اخباری که وقوع آن محرز شده اطلاع رسانی شوند.

- فیلم‌ها و تصاویر آموزشی و جذاب شیلات و سایر علوم دریایی: این فیلم‌ها در شبکه تصویری فیش‌بیس در سایت آپارات بارگزاری خواهد شد و امکان دانلود نیز خواهد داشت.

- ارائه کتابها و مواد آموزشی که دانلود آنها قانونی باشد: این کتابها اغلب از منابع جدید غیر ایرانی بوده و از آرشیو قدرتمند کتابهای فیشبیس (قوی ترین آرشیو کتاب الکترونیک شیلاتی ایران با بیش از هزار و پانصد کتاب) انتخاب و ارائه می‌گردند.

-معرفی کتاب و تازه‌های نشر: نویسندگان محترم و ناشرین گرامی، در صورت تمایل به معرفی آثار خود، با ارسال یک تصویر از جلد کتاب و مشخصات آن نظیر مشخصات ذکر شده در این صفحه ، می‌توانند اقدام به معرفی اثر خود و در صورت تمایل همراه با لینک خرید آنلاین بنمایند.

- مطالب نوشته شده توسط دانشجویان، دانش‌آموختگان و فعالین شیلاتی: اولویت ما مطالبی است که صرفا علمی نبوده و برای همه قابل درک باشند. مطالب مناسب ارائه شده در کلاس‌ها، نظرات و نقدهای منصفانه جامعه شیلات و هر مطلبی که نیاز به فضایی برای ارائه و اشاعه داشته باشد، مورد استقبال ما قرار خواهد گرفت و به نام نویسنده منتشر و در اینترنت اشتراک‌گذاری وسیع خواهد شد.

 

در پایان اعلام می شود که این سایت، همانند سایر سایت های گروه فیش‌بیس، متعلق به خود شماست، از هرگونه انتقاد و پیشنهاد شما عزیزان در جهت پیشرفت سایت استقبال خواهد شد.

 

با سپاس
مهدی محجوب
مدیر گروه سایت‌های فیش‌بیس ایران

 

 

 

 


+ 2
+ 0